sociālo prasmju pilnveidošanas spēle

dilemmas un lēmumi

Sociālo prasmju pilnveidošanas spēle "Dilemmas un lēmumi" ir interaktīva mācību aktivitāte, kas attīsta un pilnveido epmātijas, emocionālās inteleiģences, domāšanas un lēmumu pieņemšanas prasmes dažādās darba un dzīves situācijās. 

Spēle iedrošina un aktivizē spēju redzēt un domāt plašāk. Spēlētāji izvērtē situācijas, veido vairākus risinājuma scenārijus, iejūtas citu personu lomās un situācijās, izdara izvēles, pieņem lēmumus un sastopas ar pieņemtā lēmuma sekām. 

Spēlei ir izglītojošs, prasmju attīstošs raksturs. Ar simulāciju un situāciju analīzes metožu palīdzību spēlētāji gūst praktisku pieredzi īsā laika periodā, kas būtu pielīdzināma ilglaicīgai pieredzes gūšanai reālajā dzīvē.

Lietišķās spēles "Dilemmas un lēmumi" pielietojums korporatīvajās mācībās un treniņos

Spēle pielietojama personāla izaugsmes un attīstības treniņiem, prasmju un kompetenču aktivizēšanai un nostiprināšanai. Spēle pēc pielietojuma mērķa ir sadalīta 3 daļās: sociālo un komunikācijas prasmju attīstīšanai, kritiskās un analītiskās domāšanas prasmju treniņiem un problēmu risināšanas un lēmumu pieņemšanas prasmju attšitīšanai. Katru spēles daļu iespējams lietot atsevišķi, kā arī daļas pielietot dažādās kombinācijās. Treniņu rezultātā tiek uzlabots individuālais sniegums. 

Sociālās un komunikācijas prasmes

Spēles mehānikā iekļauti metodiski elementi, kas aktivizē un trenē:

  • Empātiju - spēju iejusties otra ādā. Saprast un sajust sarunu biedru, kā arī notikumā iesaistītās citas personas. Izvērtēt situācijas no dažādiem skatu punktiem; 
  • Efektīvu komunikāciju - spēja iztekt savas domas skaidri, saprotami un vienkārši, kā arī pamatot savu viedokli;
  • Aktīvu klausīšanos - iedziļināties un sadzirdēt sarunu biedru. Prast uzdot skaidrus jautājumus un sniegt saprotamas atbildes;
  • Attiecību vadību - spēju veidot veselīgas,  cieņpilnas un atvērtas attiecības ar citām iesaistītajām personām;
  • Konfliktu risināšanu - saprast konflikta rašanās cēloņus, atdalīt faktus no emocijām, iedziļināties problēmas saknē un konstruktīvi, cieņpilni risināt situācijas.

kristiskās un analītiskās domāšanas prasmes

Spēles mehānikā iekļauti metodiski elementi, kas aktivizē un trenē:

  • Analītiskās prasmes - spēju izzināt u notikumu, apstrādāt, izvērtēt un interpretēt pieejamo informāciju un faktus, meklēt pierādījumus, t.sk. arī apšaubīt acīm redzamo, atdalīt faktus no emocijām, uzdot jautājumus;
  • Domāšanas atvērtību (open - mindedness) - izvairīties no aizspriedumiem, nosdošām idejām un spriedumiem, objektīvi aplūkot pieejamo informāciju, vērot apkārtējo vidi un notiekošo ar neitrālu pieeju, veicināt daudzveidību un dažādību;
  • Radošumu - modelēt savstarpēji atšķirīgus attīstības un notikumu scenārijus ārpus ierastiem rāmjiem, elastīgu domāšanu, vajadzību meklēt papildus objektīvu infromāciju, drosmi domāt ārpus rāmjiem.

Problēmu risināšanas un lēmumu pieņemšanas prasmes

Spēles mehānikā iekļauti metodiski elementi, kas aktivizē un trenē:

  • Lēmumu pieņemšanu - spēju pielietot kritiskās un analītīskās prasmes, kā arī vērtīborientāciju izvērtējot iespējas starp dažādām izvēlēm un pieņemt pamatotus, konstruktīvus un atbildīgus lēmumus;
  • Problēmu risināšanu - spēju saprast cēloņu un seku sakarības, izvērtēt dažādus attīstības scenārijus un izvēlēties vispiemērotāko risinājumu starp tiem. Atkivizēt rīcību.

Pielietojums mācību un studiju programmās izglītības iestādēm

Lietišķā spēle "Dilemmas un lēmumi" attīsta konkrētas prasmes un kompetences, kas ir nepieciešamas gan sadzīvē, gan karjeras veidošanā un darba ikdienā. Spēles mērķis ir attīstīt 3 dažādus prasmju un kompetenču blokus: sociālās un komunikācijas prasmes, kritiskās un analītiskās domšanas prasmes un problēmu risināšanas un lēmumu pieņemšanas prasmes. Spēle integrējama   sociālo vai humanitāro kursu blokā kā mācību metodiskais līdzeklis prasmju un kompetenču attīstīšanai. 

Lietošanas licences

Juridiskām personām un fiziskām personām (korporatīvajiem treneriem, apmācību vadītājiem, pedagogiem)

Juridiskās personas un fiziskās personas (treneri,  instruktori, apmācību vadītāji un pedagogi) kopā ar spēles komplektu saņem beztermiņa licenci spēles lietošanai mācību nolūkos (izņemot izglītības iestāžu reģistrā reģistrētās iestādēs). 

Izglītības iestādēm

Izglītības iestādes, kuras ir reģistrētas izglītības iestāžu reģistrā,  kopā ar spēles komplektu, saņem terminētu lietošanas licenci uz 3 gadiem par tiesībām lietot lietišķo spēli mācību vajadzībām studiju/mācību programmu ietvaros. Pēc licences termiņa beigām to iespējams pagarināt. 

Spēles vadītāju apmācības

Lietišķās spēles "Dilemmas un lēmumi" sekmīgai vadīšanai tiek nodrošinātas spēles vadītāju apmācības. Pēc apmācību pabeigšanas tiek izsniegts beztermiņa sertifikāts, par apmācību programmas pabeigšanu un tiesībām vadīt spēli.

Izglītības iestādēm

Viena spēles licence ietver 2 vadītāju apmācību bez maksas pie licences saņemšanas. Papildus spēles vadītāju apmācības notiek saskaņā ar aktuālo cenrādi. 

Cenas un pasūtīšana

Spēles tiek izgatavota pēc individuāla pasūtījuma. Standarta spēles komplekta izgatavošana no pasūtījuma izdarīšanas brīža 2 - 3 mēneši, atkarībā no komplektācijas. Pēc individuāla pasūtījuma radīta satura spēles izstrāde un izgatavošana 4 - 8 mēnešu laikā no pasūtījuma izdarīšanas brīža. 

Cena tiek noteikta pie pasūtījuma izdarīšanas, ņemot vērā licences veidu, komplektāciju, izvēlētos materiālus un tā brīža izejmateriālu cenas tirgū. Sazinies ar mums un mēs sagatavosim Tavām vajadzībām visatbilstošāko piedāvājumu. 


Sazināties


Saistītie raksti un publikācijas

Publikācija

Kas ir lietišķās spēles un kā tās strādā?

vairāk

Publikācija

Ilgtspējīga domāšana: zināšanas, prasmes un kompetences

vairāk

Publikācija

Efektīva mācīšanās pieaugušajiem

vairāk

Publikācija

Prieks - spēcīgs motivātors darīt

vairāk