Metodes apraksts
Vērtības veido mūsu domāšanas veidu, pasaules redzējumu un uzskatus. Savukārt priekšstatu par "labajām" un "sliktajām" vērtībām ietekmē sabiedrības normas, reliģija, kultūra, izglītība, vide, tradīcijas, audzināšana, u.tml. Vērtības ir mūsu katra individuāla mentālā pasaules uztvere un domāšanas prizma. Vērtības kā atslēgas elements mūsu dzīvē darbojas neatkarīgi no tā vai šo faktu apzināmies vai neapzināmies, vēlamies vai nevēlamies pieņemt. Vērtībās balstīta domāšana ir prasme pieņemt apzinātus lēmumus saskaņā ar personīgajām vērtībām un respektējot gan savas morālās robežas gan mijiedarboties ar konkrētās sabiedrības, sociālās grupas, vides morālajām normām.
Personīgajās vērtībās orientēta domāšana un lēmumu pieņemšana ir attīstāmas prasmes. Pretstatā teorētiskām zināšanām, kuras var iegūt izlasot grāmatu vai noklausoties/ noskatoties video lekciju, prasmju attīstīšana ir vajadzīga praktizēšana, treniņi. Šo prasmju attīstīšana cilvēkam notiek visas dzīves laikā, tās ir iespējams trenēt un gūt panākumus, gluži kā prasmi braukt ar divriteni, lietot datoru vai runāt kādā svešvalodā.
Metode "Personīgo vērtību ģenerators" ir sadalīta trīs secīgos līmeņos: pamatlīmenis, vidējais un ausgtākais līmenis. Pamatlīmenis ir savas iekšējās pasaules izzināšanai un pieņemšanai, uzmanību veltot tikai sev un savam ES. Katram līmenim ir izstrādāts uzdevumu kopums, kas vajadzīgās prasmes palīdz trenēt, attīstīt un nostiprināt.